Edukační programy

Edukační programy, komentované prohlídky:  

Mgr. Tereza Gomolová Kovaříková

+420 733 182 240

muzeum@napajedla.cz

Jednou ze základních činností muzea jsou výchovně-vzdělávací aktivity. Muzeum Napajedla nabízí školám i mimoškolním zařízením edukační programy ke stálým expozicím - Hřiště hraček, Příběh továrny a Příběh města i ke krátkodobým uměleckým a historickým výstavám.

Edukační programy jsou vyvážené po teoretické a praktické části, odpovídají věku cílových skupin a obsahují takové formy a prostředky, které jsou jim blízké. Cílem edukačních programů je nejenom to, aby si návštěvník odnesl nějaký zážitek, ale také aby pochopil kontext exponátů a výstavy. K tomu napomáhají zábavné úkoly v pracovních listech, které mají přímou vazbu na vystavené předměty. Návštěvníci pak lépe vnímají a zkoumají exponáty, čímž se dobře zorientují v problematice celé expozice či výstavy.

Unikátní stálá expozice Hřiště hraček představuje sádrové modely hraček, pryžové panáčky a nafukovací hračky designérů Fatry Napajedla. Na děti čekají v pracovním listu zábavné úkoly, které přímo navazují na výstavu. S nafukovacími hračkami si děti mohou dokonce zahrát populární deskovou hru „Člověče, nezlob se“, jejíž hrací plocha je rozmístěna po celém prostoru podlahy v expozici. Program je určen pro MŠ a ZŠ.

Edukační program stálé expozice Příběh továrny zavede návštěvníky do historie významné firmy Slavia z Napajedel. Pomocí úkolů v pracovním listu žáci/studenti poznají vývoj firmy, její výrobky a představitele. Na desítce originálních motorů mohou žáci/studenti sledovat technický vývoj v této oblasti. Program je vhodný pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

Ve stálé expozici Příběh města se díky zábavnému kvízu žáci/studenti dozví skutečnosti a zajímavosti z dějin i současnosti Napajedel. Program je přizpůsoben pro 2. stupeň ZŠ a SŠ.

 

  

  

  


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2022 Muzeum Napajedla
Realizace rotate Rotate